wpnaslyaplr

Windows Phone'unuzun Gücünü Ölçün ve Diğer Platformlarla (Android - IOS) Karşılaştırın


Eğer cihazınızı test etmek, gücünü diğer cihazlarla karşılaştırmak sizi ilgilendiren bir konu ise Basemark OS II ilginizi çekecektir. Basemark OS II,  Rightware yazılımın sunduğu ücretsiz bir benchmark uygulaması. Uygulama 3 platformda da çalıştığı için Windows Phone'unuzu Android ve IOS çaıştıran cihazlarla da karşılaştırabilirsiniz.


Windows Phone 8.1 yapısı gereği özellikle Android cihazlardaki kadar yüksek donanım ihtiyaçlarına sahip değil. Örneğin Android'i çalıştırmakta zorlanan bir konfigürasyon Windows Phone'u gayet akıcı çalıştırabiliyor. Bu yüzden diğer platformların cihazları ile karşılaştırmak çok mantıklı değil ve yanıltıcı olacaktır.

Uygulama genel sistem, CPU, GPU, Web sayfalarının oluşturulması, bellek ve kamera'ya yönelik testler içeriyor. Basitçe yapmanız gereken uygulamayı mağazadan indirip kurmak ve ardından uygulamayı başlatarak ana sayfasında Run Benchmark'a dokunmak.


Test başlıyor ve 5 dk. civarı sürüyor. (Tahmini. Süre tutmadım) Test bitiminde sonucunuzu isterseniz results.rightware.com sitesine yükleyebiliyorsunuz.


Ayrıca telefon alma aşamasında iseniz aynı adresi bilgisayarınızla ziyaret edebilir ve düşündüğünüz modellerin test sonuçlarını karşılaştırabilirsiniz. Ancak yukarıda yaptığım uyarıyı okumayı ihmal etmeyin. Windows Phone yüklü cihazların donanımlarını diğer platformların cihazlarının donanımları ile karşılaştırmak yanıltıcı olacaktır.

Kamerayı ise ayrıca test etmeniz gerek. Bunun için uygulamanın ana sayfasında Ekstra Tests/Camera Performance yolunu izleyin;Merak edenler için üstteki skorlar LUMIA 925'e ait. 

Uygulamayı yüklemek için aşağıdaki QR kodunu kameranız ile tarayın ya da Windows Phone cihazınızdan giriyorsanız QR koduna dokunun ve Windows mağazası'nda talimatları tak

Okumaya devam...

Vitrin 3803134877257253621

item